RUDE JEST WREDNE?

Savage_grace

Rude jest wredne? Tego nie wiem, ale jestem pewny, że jest utalentowane, piękne, no i te piegi… Tegoroczna gorączka przedoskarowa tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. W dwóch kategoriach: najlepsza aktorka pierwszoplanowa i najlepszy aktor pierwszoplanowy nominację otrzymali rudzielcy.

W kobiecej kategorii szanse na statuetkę ma Julianne Moore, której fanem jestem od bardzo dawna. Zagrała w wielu filmach, które zawsze gdzieś mieszczą się w moich top rankingach. Można było ją obejrzeć m.in. w „Magnolii”, „Godzinach”, „Uwikłanych”, „Samotnym mężczyźnie”, „Wszystko w porządku”, „Don Jon”, „Mapach gwiazd”, „Still Alice”. Za ten ostatni prawdopodobnie zgarnie tegorocznego Oskara. Jej filmografia jest imponująca i co najważniejsze nigdy nie idzie na łatwiznę, wybierając często bardzo trudne role.
Tutaj znajdziecie bardzo dobry artykuł na temat aktorki.

Z kolei w męskiej kategorii faworytem jest Eddie Redmayne. Brytyjczyk ma szanse na Oskara za rolę w filmie „Teoria wszystkiego”, gdzie wciela się w genialnego naukowca Stephena Hawkinga i mimo, że jego dorobek jest skromniejszy od amerykańskiej koleżanki, to jednak filmowo jest w czym wybierać.

Notabene oboje spotkali się na planie filmu „Uwikłani”. Odkryłem ten film dzięki Korze, która w czasie jednej z audycji radiowych wspomniała o tej produkcji, mówiąc o nim, że był wstrząsający. Myślę, że to adekwatne słowo w tym wypadku. Mnie ten film równie poruszył.

Tak czy inaczej trzymam kciuki za obojga.

Na koniec rudy, muzyczny akcent (uwaga trochę drastycznie). Zobaczcie świetny klip do piosenki „ Born free” M.I.A. Rudzi to w tym przypadku tylko przenośnia, bo tak naprawdę można ich zastąpić blondynkami, ludźmi z krzywymi nosami czy odstającymi uszami. Cienka jest granica między prześladowaniem mniejszości przez większość, dlatego rude nie wredne, ale piękne 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.