Rewear it czyli jak zutylizować stare ciuchy z pomocą H&M

rewear it

rewear it

Nigdy nie wiedziałem co zrobić ze starymi ubraniami, których już od dawna nie noszę. Z domu wyniosłem raczej poszanowanie dla ciuchów, bo a może się kiedyś przydadzą, a może będą dobre dla młodszego/starszego rodzeństwa. Tak więc nauczony nigdy nie wyrzucałem starych ubrań naiwnie licząc, że się kiedyś przydadzą. Nie twierdzę, że było tak zawsze, ale z reguły wyglądało to właśnie tak i stare łachy dusiły się w starych pudłach lub wisiały na samym końcu szafy. Pamiętacie też zapewne jak przeszukując szafę babci na wsi czy pawlacz w domu znaleźliście przecudowne skarby (a to jakaś modna skórzana kurtka, marynarka po tacie w stylu retro), bo wiadomo moda zawsze zatacza wielkie koło. Żal też mi było wrzucać stare ubrania do kontenerów tzw. „PCK”, bo wiadomo było, że to nie dla biednych, a do ciucholandów pójdzie. Czasem zdarzało nam się też oddać nieużywane ubrania naszemu potrzebującemu kuzynostwu, tak czy inaczej zbieractwo miało się wyśmienicie, nawet przeprowadzka nie oczyściła mi dokładniej szafy. Na szczęście przy pomocy jednej z odzieżowych sieciówek udało się pozbyć tego balastu…

I proszę, los chciał, że akurat ruszyła kampania sieciówki H&M, w ramach której możemy oddawać nasze ciuchy (generalnie tekstylia) w ponad 3600 sklepach na całym świecie. Tzw. „World Recycle Week” trwa między 18 a 24 kwietnia 2016 roku. Każda worek z ciuchami to bon na 5zł przy zakupach powyżej 40zł. Szczegóły znajdziecie na stronach szwedzkiego producenta tutaj. Okazuje się, że 95% wszystkich wyrzucanych ubrań mogłoby otrzymać drugie życie. Jak pokazuje to film na stronach H&M część ubrań trafia do secondhandów, inne zamieniane są na ścierki i szmatki, z kolejnych powstają materiały izolacyjne oraz są przerabiane na włókna, z których tkane są nowe materiały.

W kampanię zaangażowała się M.I.A., do której nagrała specjalną piosenkę pt: „Rewear it”. Do utworu powstał też bardzo ciekawy klip, do którego tworzenia zaproszono wiele ciekawych osób z różnych stron świata z obszaru mody, sztuki, tańca, telewizji, blogosfery, muzyki czy filmu.

 

Ja oddałem cztery pełne siaty: 1 kurtka zimowa, 8 koszul, 7 par spodni, 14 t-shirtów, 2 szaliki, 2 czapki i 2 dżokejki i jest mi z tym bardzo dobrze i w dodatku lżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.