MOJA SERIALOWA JESIEŃ/ZIMA 2015/2016

jesień

Jesień zawitała w pogodzie, szafie i telewizji. Tak jak nigdy nie cieszę się na zmiany w aurze i garderobie, to na jesień w TV (a raczej w internecie i komputerze) jak najbardziej. Sezon spadających liści przynosi jak zawsze kolejne sezony moich ulubionych seriali. Poniżej znajdziecie listę tych, na które nie mogę się już doczekać. Wśród nich i te ambitne, i te kultowe, ale także tzw. „guilty pleasure”.

Chyba najbardziej wyczekiwaną przeze mnie produkcją tego roku jest drugi sezon „Transparent”. Pierwszy sezon okazał się bardzo dużym sukcesem, o czym świadczyć może 5 nagród Emmy i 2 Złote Globy (m.in. za najlepszą komedię i najlepszego aktora komediowego – Jeffrey Tambor). Dla mnie to nie całkiem komedia, a raczej słodko-gorzki komediodramat. W każdym bądź razie start 4 grudnia.

Równie ciekawie zapowiada się drugi sezon „Fargo”. Na uwagę zasługuje nowa obsada m.in. Kirsten Dunst i Patrick Wilson. Historia ma mieć miejsce w 1979 roku w czasie kampani prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych, a głowny bohater ma za zadanie chronić Ronalda Reagana w czasie jego wizyty w mieście Fargo. Śledzenie zaczynamy 12 października.

 

Z serii „guilty pleasure” czekam na  piątą część „American Horror Story: Hotel”. W AHS zawsze można liczyć na mocną obsadę, choć w tym sezonie po raz pierwszy zabraknie mojej ulubienicy Jessici Lange. Interesujące może okazać się jednak pojawienie się Lady Gagi jako właścicielki tytułowego hotelu. Produkcja rusza 7 października.

Trochę pewnie z przyzwyczajenia na kilka tygodni dam się wciągnąć w piątą serię „Homeland”. Chyba nie ma bardziej irytującej głownej bohaterki, ale kulisy działania CIA cały czas są warte straty 45 minut w ciągu tygodnia. Start 4 października.

O tym serialu pisałem już wcześniej tu. Na pewno z sentymentu 26 stycznia dam się porwać nowej serii „Z archiwum X”.

Pewnie sięgnę jeszcze po 7 sezon „Modern family”oraz „3 serię „Masters of sex”. A Wy na co czekacie?

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.