FANTAZJE I INNE FILIE…CZŁOWIEK UCZY SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE


    Somnofilia, dakryfilia, gerontofilia – czy to wam coś mówi? Jeszcze niedawno zrobiłbym wielkie oczy tak jak Wy. Jednak dzięki dwóm filmom obejrzanym niedawno już wiem co te pojęcia oznaczają. To jedne z wielu określeń fetyszy seksualnych, które naprawdę istnieją.

Filmy, które stały się dla mnie skarbnicą wiedzy to „Gerontofilia” w reżyserii Bruce La Bruce’a oraz „To właśnie seks” (ang. „The little death”) w reżyserii Josha Lawsona.

Oba filmy to komedie, choć moim zdaniem „Gerontofilia” to raczej melodramat, w którym opowiadana jest historia młodego chłopaka, który ma fajną dziewczynę, ale trafiając na praktyki do domu opieki zdaje sobie sprawę, że interesują go wiele bardziej starsi panowie…a że starsi ludzie są tam faszerowani lekami uspokajającymi powoduje, że główny bohater postanawia uratować jednego z pacjentów i pomóc mu w ucieczce.

Drugi z filmów „To właśnie seks” to soczysta komedia i mogę to z całą pewnością przyznać, że już dawno tak mnie nie rozbawił żaden film. Nie nastawiałem się na zbyt wiele przed obejrzeniem, zwłaszcza czytając bardzo krótki opis, że film to historie kilku par i ich niezwykłe perypetie w łóżku. Tu fetysze seksualne, pragnienia, fantazje erotyczne stają się punktem wyjścia do opowiadanych historii. Mamy tutaj dakryfilię, gdzie prowokowanie płaczu u partnera powoduje podniecenie, masochizm, odgrywanie ról czy somnofilię, czyli przeżywanie satysfakcjonujących stosunków seksualnych jedynie podczas snu partnera. Jednak scena w call center dla osób głuchoniemych i niedosłyszących rozwala cały film w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dawno tak się nie uśmiałem oglądając właśnie ten fragment.
Polecam gorąco 😉

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.