APOSTAZJA NIE TAKA STRASZNA

Raczkowski-505x423

Wpis miał być o czymś innym. Jednak wyniki wyborów zmieniły moje zamiary. Nie to żebym był załamany, ale wydaje się, że nadchodzą nieco mroczniejsze czasy. Giertychowska polityka szkolna sprzed kilku lat zaczyna działać i ludzie młodzi (którzy z reguły są bardziej otwarci) głosują w 60% na zaścianek, ksenofobię i nietolerancję. Trzeba się więc przygotować na tę konserwę światopoglądową. W jaki sposób? Myślę, że ważnym argumentem dla prawicowców są dane, że polskie społeczeństwo to 90-95% katolików. Łatwe więc staje się manipulowanie takimi danymi i jest to niestety silny argument za tymi wszystkimi bzdurami na temat aborcji, in vitro, gender etc.

Dlatego też najprostrzym sposobem jest moim zdaniem apostazja. To, że nie chodzisz na religię czy coniedzielną mszę do kościoła nie ma takiej siły rażenia, jak formalne, administracyjne wystąpienie z organizacji religijnej.

Wszystkim się wydaję, że to bardzo skomplikowana procedura. Pytając znajomych słyszałem odpowiedzi, że to trudne, trzeba mieć świadków, muszę to zrobić w miejscu chrztu. Tak czy inaczej wszyscy widzą tylko przeszkody.

Chcę jednak zmienić takie nastawienie. Sam kilka tygodni temu formalnie opuściłem kościól katolicki stosując bardzo prostą procedurę. Wspierałem się w tym procesie procedurą zaproponowaną przez stronę www.wystap.pl.

Oto kroki, które trzeba podjąć, by zrobić apostazję:

1. wypełnij formularz i go wydrukuj.

wystąpienie_kobieta

wystąpienie_mężczyzna

2. Na samym dole formularza przyłóż pierwszą stronę dowodu osobistego i zrób skan i wydrukuj taki dokument – najlepiej dwie kopie. Oczywiście nie zapomnij się podpisać po wydrukowaniu.

3. Zadbaj o świadectwo chrztu ze swojej parafii. Możliwe, że takie świadectwo masz w domowej teczce z dokumentami. Jeśli nie to:

a) udaj się do swojej parafii i poproś o odpis aktu chrzu,

b) jeśli masz daleko do parafii poproś kogoś z rodziny, by poszedł do księdza i wziął  to zaświadczenie w twoim imieniu,

c) możesz wysłać pocztą lub mailem prośbę do parafii o takie zaświadczenie (w takim przypadku można zaoferować np. 20zł za wydanie dokumentu – tak przynajmniej proponują na stronie wystąp.pl).

4. Wypełniony formularz wraz z kopią świadectwa chrztu wrzuć do koperty i wyślij drogą pocztową koniecznie listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru do parafii miejsca chrztu.

Adres parafii znajdziesz tutaj.

Tak więc zamknęliśmy się w 4 krokach. Po tym wszystkim parafia ma 14 dni na to, by dokonać adnotacji w księgach  i odesłanie pisma potwierdzającego wystapienie z kościoła.

Oczywiście mogą znaleźć się niepokorni księża, ale od tego mamy GIODO (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych), do którego piszemy pismo i który musi wydać mu nakaz dokonania adnotacji w księdze chrztów o Twoim wystąpieniu (takie jest prawo potwierdzone przez Naczelny Sąd Administracyjny w październiku 2013r.).

Proste? Proste… i pamiętajcie, że porzucenie religii jest jednym z praw człowieka, prawnie chronionym m.in. przez Kartę Praw Podstawowych, Traktat Lizboński oraz Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych.

Tak wygląda moje oficjalne wystapienie. BTW – nowoczesna parafia, bo wszystko w 4 językach 😉

świadectwo apostazji

Powodzenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.